Ana sayfa Haberler TOKİ’de Kırmızı Alarm!

TOKİ’de Kırmızı Alarm!

134
0
PAYLAŞ

Karaman Kırbağı 4. TOKİ’de bulunan asansörlerin periyodik kontrollerinde kullanıma uygun olmadığının tespit edildi. Asansörlerdeki eksikler giderilmezse asansörler mühürlenecek.

Karaman Kırbağı 4. TOKi konutlarındabulunan asansörler tehlike saçıyor. Asansörlerin yapılan periyodik kontrollerinde çeşitli nedenlerden kullanıma uygun olmadığı belirlendi. Bu tespite rağmen asansörlerin hala kullanıma açık olması vatandaşların hayatını tehlikeye atıyor.

Asansörlerin hareketlerinde çıkardığı sesler, sürekli sarsılması ve durması gereken kattan yukarıda durması vatandaşları korkutuyor. Binada yaşayan aileler ise çocuklarının sağlığından endişe ediyor.

Asansörler Mühürlenecek

Asansörlerin en son yapılan kontrollerinde kırmızı etiket ile kullanıma açık olmaması gerektiği belirtildi. Kırmızı etiket ile yapılan uyarı asansörlerde tespit edilen uygunsuzlukların giderilmemesi halinde hizmetten men edileceği ifade edildi.

TOKİ sitesi sakinleri 89 ila 109 TL arasında aidat verdiklerini ve arızalı asansörlerin kontrollerinin yapılmadığını dile getirdi. Site sakinleri paraların nerede harcandığını merak ettiklerini belirtti. 

Haber ve Fotoğraf : https://www.karamandauyanis.com/toki-de-kirmizi-alarm/48032/