Ana sayfa Haberler TBMM’ne İspanya’dan Asansör

TBMM’ne İspanya’dan Asansör

35
0
PAYLAŞ
ispanya-mali-asansor

TBMM Başkanlığı, 27. Dönem mesaisi için hazırlıkları sürdürüyor. Temizlik, bakım-onarım, cilalama gibi işlemler tamamlandı ancak AK Parti, CHP ve TBMM Başkanlığı’ndaki asansör kulelerindeki inşaat görünümü devam ediyor. İspanya’dan getirtildiği için geciken asansörlerin yemin törenine yetiştirileceği belirtildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, ana binanın hizmete girdiği 1961 yılından bu yana kullanılan asansörler 26. Dönem’de söküldü. İhaleye çıkılarak yeni asansörlerin siparişleri verildi. Ancak aradan yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen asansörlerin yapımı tamamlanamadı.

Asansörlerin Kapasitesi Arttırılıyor

Binadaki tüm asansörlerde aylardır inşaat devam ediyor. Üyeler lokantasına giden koridorlar ve lokantanın bir bölümünün çalışma odalarına dönüştürülmesine yönelik faaliyetlerin sürmesi de bina içinde inşaat görüntüsü ortaya çıkardı. İnşaattaki gecikmenin, hem sipariş verilen asansörlerin gelmemesi hem de kapasitenin artırılmasından kaynaklandığı belirtildi. Öncelikle 4’er kişilik asansörler, 10’ar kişilik hale getirildi. O nedenle tarihi binadaki asansör boşlukları bina içine doğru genişletildi.

Asansörlerin Montajı Yemin Törenine Yetişecek

Liderlerin korumalarıyla asansöre binmekte güçlük yaşaması nedeniyle asansörlerin genişletilmesi kararı alındı. Hızlı ve sessiz olması planlanan asansörlerin, İspanya’dan getirtildiği kaydedildi. 8 asansörün deniz yoluyla İspanya’dan 5 ayda getirtildiği, montajın yemin törenine kadar yetiştirileceği belirtildi.

 

Kaynak : http://www.haberturk.com/tbmm-baskanligindaki-asansor-insaati-devam-ediyor-2040589