Ana sayfa Asansör Tipleri SEDYE ASANSÖRÜ

SEDYE ASANSÖRÜ

447
1
PAYLAŞ
hastane-asansoru

Sedye Asansörü, sağlık kuruluşlarında yatan hastaları sedye aracılığıyla katlar arasında taşınması için oluşturulan asansör tipidir. Hasta asansörü olarakda isimlendirilen sedye asansörlerinde hasta sağlığı açısından hijyen ve konfor önemlidir. Paslanmaz çelik, antibakteriyel taban, uygun aydınlatma, minimum sarsıntı opsiyonları kullanılmalı ayrıca elektrik kesintilerine karşı gerekli tedbirler alınmış olmalıdır. Asansör kabini, sedyedeki hastanın ve yanındaki bir kaç kişinin rahatça girip çıkabileceği şekilde konforlu olmalıdır.

Sınıf III olarak nitelendirilen hasta asansörü; 1600 Kg, 2000 Kg ve 2500 Kg taşıma kapasitelerinde imal edilebilir. Asansörün VVVF frekans kontrollü kademesiz hızlı olması da konfor açısından en uygun alternatif olarak görünmektedir.

Sedye asansörleri periyodik bakım ve onarım zamanları titizlikle takip edilmeli, en ufak bir ayrıntı bile gözden kaçırılmamalıdır. Periyodik bakım dönemlerinde değiştirilmesi gereken yedek parça ve aksamlarda en yüksek standartlarda olanlar kullanılmalıdır.

Comments are closed.