Ana sayfa Haberler Kazaya Davetiye; Kırmızı Etiketli Asansör Halen Kullanılıyor

Kazaya Davetiye; Kırmızı Etiketli Asansör Halen Kullanılıyor

50
0
PAYLAŞ
asansor-etiketleri

Samsun’un Atakum ilçesinde, tramvay raylarının bulunduğu yolda karşıya geçmek için yapılan üst geçitte, engelliler ve yaşlıların kullanması için yapılan asansörlere kırmızı etiket uyarısı yapıştırıldı.”Kullanılması çok tehlikelidir” uyarısına rağmen kapatılmayan ve bakımı yapılmayan “kırmızı etiketli asansör”leri vatandaşlar günlerdir kullanıyor.

Samsun’un Atakum İlçesinde Türk-İş ve Ömürevleri tramvay durakları arasında yer alan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan üst geçitte bulunan asansörler, denetimci firma tarafından son olarak 3 Ocak 2019’da denetlendi.

Yapılan denetlemeler sonucunda olumsuz rapor alan asansörlere; ‘Bu asansörün kullanılması tamamen tehlikelidir’ yazılı “kırmızı etiket” yapıştırıldı.

Asansörlerin can güvenliği tehdidinin ortadan kaldırılacak şekilde bakımının yapılması için de 60 gün süre verildi.

Tramvay güzargâhında tel korumalar olduğu için karşıdan karşıya geçişin olmadığı bölgede, özellikle yaşlı ve engelli vatandaşların kapatılmayan “kırmızı etiketli asansör”leri kullanmaya devam ettikleri gözlenirken, asansörü kullanmak zorunda kalan vatandaşlar, asansörlerin iniş ve çıkışlarda çok sallandığını ve sesler çıkarttığını söyleyerek yetkililerden bu olumsuz durumun ortadan kaldırılmasını istedi.