Ana sayfa Haberler Kaleiçine İkinci Asansör Müjdesi

Kaleiçine İkinci Asansör Müjdesi

65
0
PAYLAŞ
antalya-asansör-kale-ici

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Olağan Meclis Toplantısı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımıyla gerçekleştirildi.

DTO Antalya Şubesi Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran, İMEAK DTO Başkan Danışmanı Hüsnü Çöllü, Antalya Sahil Güvenlik Komutanı Alb. Sezai Özkurt, TOBB Deniz Ticaret Odaları Konsey Başkanı Cengiz Kaptanoğu, Ulaştırma 6. Bölge Müdürü Rıfkı Kocaman, Antalya Liman Başkanı Erdoğan Bayram, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, ASBİAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Şandan ile üyeler katıldı.

Şube Tanıtım videosunun yayınlanmasının ardından DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, ‘Uluslararası İdeal Kentler Ödülleri 2018’ birincilik ödülü kazanan, bu proje kapsamında amatör deniz sporlarına yer tahsis eden Menderes Türel’e teşekkür etti.

Kaleiçi’ne İkinci Asansör

Kaleiçi turizmini hareketlendirerek daha çok turist çekmek adına mevcut asansöre ek olarak yeni bir asansör yapacaklarını belirten Türel, “Kırk merdivenlerin olduğu bölgeye de ikinci bir asansör yapacağız. Yakın zamanda Kaleiçi Yat Limanına gelerek oradaki esnaf ve denizci kardeşlerimizle büyük bir kahvaltı organizasyonu yapacağız.”

Deniz Ticaret Odasının istekleri arasında yer alan deniz müzesi konusunda da açıklamalarda bulunan Türel, “Şu anda 9 adet ayrı müze ile ilgili çalışmalarımız var. Bu müzeler arasında su ve deniz müzesini de Antalya’ya kazandıracağız” diye konuştu.