Ana sayfa Haberler Gazi Devlet Hastanesinin Asansör Çilesi Bitmiyor

Gazi Devlet Hastanesinin Asansör Çilesi Bitmiyor

9
0
PAYLAŞ
samsun-gazi-devlet-hastanesi-asansorleri

Gazi Devlet Hastanesi’nde, bozuk asansör sıkıntısı bitmek bilmiyor.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nin 10 katlı binasında bulunan bozuk asansörler hastaları mağdur etmeye devam ediyor. İki ayrı asansörün bulunduğu binada, şimdi de 3 gün önce bozuk olan engelli asansörünün yanındaki asansör çalışmıyor. Engelli Asansörü ise şu an çalışmasına rağmen söz konusu asansörde sedyeyle hasta taşındığı için, engelli vatandaşlar tarafından kullanılamadığı iddia edildi. 

Engelli Asansöründe Hasta Taşınıyor

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nin ameliyathanesinde bulunan ve çalışmayan asansörler, ayaktaki hastaların kullanılması için yapılan asansörlerde yoğunluk oluşturdu. Sadece engelli asansörünün çalışır durumda olduğu bölümde, sedyeyle hasta nakli gerçekleştirildiği için ne engelliler ne de ayaktaki diğer hastalar asansörden faydalanamıyor. Vatandaşlar bozuk asansörlerden şikayetçi olduklarını söyleyerek, “Ameliyata girenler ve çıkanlar, çalışır durumdaki engelli asansörüyle taşınıyor. Büyük bir yoğunluk oldu ameliyatlar gecikti. Saatlerdir buradayız. Yaşlı ve yürüyemeyecek durumda olan hastalar için büyük bir sıkıntı oldu” ifadelerini kulandılar.

Tabip Odası Başkanı Erkan, hastanelerdeki sorunların yoğunlukla alakalı olduğunu ifade ederek, çözümün sevk zinciri sisteminin doğru işletilmesi olduğunu söyledi. Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, Gazi Devlet Hastanesi’nde yaşanan ve vatandaşların şikayetçi olduğu asansör ihmaliyle ilgili konuştu. Erkan, sorunun sağlık hizmetlerinin birinci basamağı olan aile hekimliği ve sevk zincirinin doğru işletilmesi olduğunu ileri sürdü.

Hastaneye Günde Altı Bin Kişi Geliyor

Erkan, “O hastanenin bu sorunları bitmez. O hastaneye günde 6 bin hasta girip çıkarsa, ne asansör dayanır ne merdiven dayanır. Her zaman söylediğim gibi çözüm; sağlık hizmetlerinin birinci basamağı olan aile hekimliğinin ve sevk zincirinin doğru işletilmesidir. Aile Hekimliği hizmeti doğru işletilmediği sürece isterseniz o asansörün yanına üç asansör daha yapın, oradaki sorunu çözemezsiniz. Hemen yarın sevk zinciri düzene girmeyeceği için de hastane yönetimi tarafından kurtarıcı önlemlerin alınması gerekiyor” dedi