Ana sayfa Makale Bu Asansörlere Kim İzin Veriyor…?

Bu Asansörlere Kim İzin Veriyor…?

33
0
PAYLAŞ
bu-asansorlere-kim-izin-veriyor

İSPARK’ın Beyoğlu Odakule karşısındaki 5 katlı otoparkı kısa bir süre önce modernize (?) edildi. Bu kapsamda Odakule tarafına insan asansörü inşa edildi.

Bu asansör ilk gününden beri sürekli sorun çıkarıyor, nitekim Beyaz Masa’ya şikayet de ettim. ‘İlgililerine ilettik, size bilgi verilecek’ cevabı dışında aylardır hiç bir şey yok.

Önceki akşam inerken asansör kabini büyük bir gürültü ile, muhtemelen raydan çıktığı için sağa sola çarparak düşmeye başladı, bir süre sonra da sıkıştı kaldı. Otoparkçılar, sonradan gelen teknisyenler hiçbir şey yapamadı. Sonunda gelen itfaiyeciler çareler aradılar, asansörün tavanında acil kaçış kapısı yok, sanki çelikten bir tabut yapılmış. Tek çare olarak tavandaki çelik kaplamaları keserek saatler sonra beni çıkardılar.

Çelik tavanı keserken tepeme ateşler yağıyordu, kesilen çelik tavan, çerçevesiyle birlikte  aşağı düşerken kabin içinde ezilme tehlikesi de geçirdim.

Kabin içinde sıkışıp kaldığım sürede üretici firmanın etiketi ile deneticilerin yeşil etiketi karşımda alay eder gibi duruyordu. Bu asansörü yaptıranlara da (Büyükşehir Belediyesi), yapanlara da, denetim (?) yapıp yeşil etiket verenlere de saatlerce lanetler yağdırdım.

Sokak sokak gezip yeşil etiketi olmayan konut asansörlerini mühürleyen belediyenin, vatandaşın can güvenliğine özen gösterdiğini sanıyordum. Kendi tesislerinde böylesine bir asansör yaptırıp çalıştıran belediyenin demek ki tek kaygısı, etiket veren denetim firmalarına iş çıkartmakmış.

Lütfen insan hayatına biraz saygı gösterin.

Dr. Gündüz TEZMEN

 

Yalçın BAYER’in Hürriyet Gazetesindeki Makalesinden Alıntıdır

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/yalcin-bayer/asgari-ucret-bugun-belli-oluyor-sevindirecek-mi-uzecek-mi-40693486