Ana sayfa Haberler Asansör Firmasından Belediyeye Haciz Şoku

Asansör Firmasından Belediyeye Haciz Şoku

168
0
PAYLAŞ
asansor-firmasi

Akyazı Belediyesine ait Ak Belde A.Ş.‘den alacağını alamayan bir asansör firması haciz memurlarıyla kapıya dayandı. Hizmet araçları Polis nezaretinde Yediemin Parkına çekildi.

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 72 oyla Akyazı Belediye başkanlığına seçilen Bilal Soykan tahmin ettiğinin üzerinde bir borçla karşı karşıya kaldı.

Özellikle belediye şirketi Ak Belde borçları nedeniyle çalışamaz duruma geldi. 80 milyon TL’yi aşan belediye borçlarına Ak Belde’ninde yaklaşık 30 milyonluk borcu eklenince Akyazı Belediyesi’nde zor günler yaşanmaya başlandı.

İşçilerin maaşları gecikmeli ödenirken bir çok tasarruf tedbirlerine de başvuruldu. Bir “asansör firması” Ak Belde AŞ’den alacağı olan 860 bin lira ödenmeyince haciz işlemlerini başlattı.

Bugün öğlen saatlerinde Polis nezaretinde Akyazı Belediyesi Aşevi önüne gelen haciz memurları, Aşevi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yemek dağıtılan 3 aracı haczetti. 

Ak Belde AŞ’nin 3 hizmet aracı, Yediemin parkına çekilirken alacaklı firma, Ak Belde Aş’ye ait diğer araçların haciz işlemleri için yeni bir çalışma başlattı.