Ana sayfa Haberler 7 Kişinin Bindiği 4 Kişilik Asansör Düştü

7 Kişinin Bindiği 4 Kişilik Asansör Düştü

34
0
PAYLAŞ
kullanici-hatasi

Malatya’da 4 kişi taşıma kapasitesi olan asansöre 7 kişinin binmesi nedeniyle fazla ağırlığa dayanamayan asansör kabini zemine düştü.

Kazada asansörde bulunan kişiler yaralandı. Kaza, gece saatlerinde Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Yeşilevler Sitesi’nde meydana geldi. Bir yakınlarına misafirliğe gelen 7 kişi evlerine dönmek için 8’inci kattan asansöre bindi. Dört kişi taşıma kapasiteli asansör fazla ağırlığı taşıyamayınca 4’üncü kattan zemine düştü. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Asansörde bulunanlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak ambulanslara taşındı. Vücutlarında kırık tespit edilen 4 vatandaş ambulanslarda yapılan ilk müdahalenin ardından çevredeki hastanelere kaldırıldı. İsmi öğrenilemeyen 3 kişi ise sağlık görevlileri tarafından ayakta tedavi edildi.

Apartman görevlisi Osman Karaca, kendisinin 3. katta çöp toplamakta iken, asansörün normalin dışında bir hızla aşağıya indiğini farkettiğini ve hemen arkasından çarpma sesini duyunca aşağıya koştuğunu, asansörün düşmüş olduğunu gördüğünü, telefonla ilgili acil müdahale birimlerine haber verdiğini söyledi.

Asansörün Bakımları Tam Yeşil Etiketli

Bina Görevlisi Karaca; asansörün bakımının normal yapıldığını, en son geçen ay kontrol edildiğini ve sorunsuz olduğunu belirten “yeşil etiket”inin bulunduğunu belirtti.

Asansör kabininin aşırı yük nedeniyle düştüğü  tahmin edilirken, olay yetkililer tarafından incelenmeye başlandı.